Imelise eluloo osa

Karmeli koguduse inimeste elud, mis on kõnekad, ülesehitavad ja julgustavad.

Sel lehel saad lugeda, kuulata ja vaadata erinevate inimeste lugusid nende elust.

Lood nii lähiminevikust kui ka kaugemast ajast on kõnekad ja inspireerivad meile kõigile.

LOE

Meie inimeste lood

Lisbel: Jumala juures on andestus

Lisbelit võib tutvustada mitmeti: unikaalse nimega inimene. Neiu, kes kohtus paavstiga. Tüdruk, kes aastaid oli nõus sööma ainult kartulitoite. Noor, kes kuulis Jumala kutset. Loodusainete

Mirjam: Jumal on alati hoolt kandnud

Mirjami sündimise ja tema vanemate luguOn 1940. aasta Ingerimaal (Leningradi oblastis). Tunda on tsaarivalitsuse ajal Soomest tulnud misjonäride mõju – 1920ndate ärkamislaine ajal pöördusid paljud

Ülle: võitjana võitlustest läbi

Ülle on palvenaine, kes teenib kaasa Karmeli palvekliinikus, on Teeliste osaduse meeskonna juht ja osaleb kristliku naisteorganisatsiooni Aglow liikumises Eestis. Kui sa ei tunne Üllet,

KUULA

Raadiosaade
"Imelise eluloo osa"

Pereraadio saatejuht Laura Herm

Teater tuleb kirikusse

Gunnar Kotiesen
Urmas Lennuk
Karin Leesmaa

Meie elulood on meie evangeelium

Mirjam Temonen
Katrin Uuspõld

Koguduse ja arhitektuuri kahekõne

Tanel Tuhal
Merle Kotiesen
Madis Pikat

Rohkem kui koor

Irina Pikat
Ragne Ülevain
Kaur Teiva

Raamat igas vanuses lapsele

Ilmar Tomusk
Kadi Kurema
Gunnar Kotiesen

Koguduse ja arhitektuuri kahekõne

Tanel Tuhal
Merle Kotiesen
Madis Pikat

Raadiosaade "Pöördes"

Pereraadio saatejuht Laura Herm

2023

1. Bänd FUTURE
2. Aveli Tiiter - Oranžid seinad
3. 10 aastane Püha Müristus
4. Nele K. Teiva - Miljon Jumala imet

2022

1. Kreete K. Kotiesen - Üks lugu
2. Kaur Teiva - Parimad 4 akordi
3. Katre K. Kotiesen - Külva tulevikku
4. Liisa Rannaste - Teenija vaim
5. Mattias Preisfreund - Jumal varustab
6. Liisa Käivaräinen - Noor looja
7. Maria Kams - Pöördes Ristiema


2021

1. Nele Teiva & Noomi Kams
2. Helen Hunt & Kadri-Ann Väärsi
3. Helin & Sven-Joonatan Siibak
Evangeeliumi kiirteel
4. Kaileen Geidik - Minu Identiteet
5. Kadri-Ann Väärsi - Mis on minu and?
6. Kaisa Kastemäe - Eesmärk & otsus

2020

Tuuli ja Tommi Pesur - Koos teenimine

VAATA

Karmel 130

TV7 otsesaade - Rõõmsa andja õhtu

Karmeli Kogudus on üks elav kirik keset Rakvere linna, millel on täitumas juba 130 aastat. Räägime kolmetunnises otse-erisaates Jumala tööst Karmeli koguduse keskel ning arutleme koguduse rolli üle tänases ühiskonnas. Kiidame Jumalat koos ansambel Püha Müristusega ning kutsume üles toetama valmivat kirikuhoonet.
Saatejuhid on Hannes Hermaküla, Külvi Maisov ja Julia Lillqvist ning külas on mitmed Karmeliga seotud inimesed.

Pöördes elud

Saade meie noorte eludest ja põnevatest kogemustest.

Rohkem videoid
Pöördes Facebookis.

Jumala jooksutüdrukud

Tv7 saade imeliste naiste eludest

Laura Herm

Laura on õpetaja ja teadlane, kuid eelkõige Jumala laps. Isegi kui Laura peres Jumalast ei räägitud, tundis ta juba lapsena, et on olemas Keegi, kelle poole saab palvetada. Noorena oli Laural küll palju teadmiseid ja fakte, mis kinnitasid talle, et Jumal on olemas, kuid hiljem tulid ka isiklikud kogemused, mis muutsid tema suhte Jumalaga sügavaks. Laural on eriline lugu Jumalaga, mille tähenduslikkust ta nüüd näeb. Ta on saanud oma elus ka reisida, mille kaudu on Jumal teda kõnetanud tema kutsumise kohta.

Rebekka Puusepp

Rebekka on sündinud Rootsis, kasvanud üles Soomes ja elab nüüd Eestis. Ta on pärit kristlikust perest ja oli üles kasvades väga tugevalt koguduse ja Jumalaga ümbritsetud. Rebekka tegutseb meditsiini valdkonnas ja misjonärina. Jumal on kinkinud talle armsa pere, mis ongi tema elu suurim misjonipõld.

Helin Siibak

Meil kõigil on vähemalt üks inimene, kes on palvetanud selle pärast, et meie võiksime jõuda Jumala juurde. Helini elus oli selleks õde, kes oma elu ja suhtumisega oli talle eeskujuks. Seda mõistis ta alles pärast seda, kui oli otsinud oma väärtust valedest kohtadest ning teinud maha kristlust ja õe usku. Hiljem sai see lugu aga ootamatu pöörde.

Heret Järvepere-Luik

Heret puutus esimest korda kristlusega kokku pühapäevakoolis, vanemate lahutus pani noort tüdrukut veelgi enam Jumala armastust otsima. Aastate möödudes Heret aga kaugenes Jumalast ning eluraskustele otsis ta abi erinevatest ebauskumustest, mis siiski ei aidanud probleeme lahendada. Tänu laste palvetele tuli Heret aga Jumala juurde tagasi ja olles kogenud Taevase Isa tingimusteta armastust, teab ta nüüd, et parim viis elada on koos Jumalaga.

Tuuli Pesur

Tuuli on pärit kristlikust perest, kus isa kahjuks otsustas, et kristlus pole tema jaoks. Nii oli noor tüdruk teelahkmel: kas jätkata koos emaga kirikus käimist või minna oma teed. Tuuli valis viimase, kuid Jumalal olid oma plaanid. Nimelt kooli vahetades kohtus Tuuli koguduse noortega, kes teda järeleandmatult noortekatele kutsusid. Ajapikku mõistis ta, et ei saa elada kahte elu ja otsustas Jumala kasuks.

Maria Kams

Maria sai ristitud 12-aastasena ja üsna pea hakkas ka panustama koguduses, kus oli loomulik noori kaasata. Harjumusest teenida sai ajapikku suur pühendumine, sest noor tüdruk nägi, kuidas ta sai teisi inimesi aidata jõuda Jumala juurde. Nii tegeleb Maria noortetööga tänaseni.

Kaileen Geidik

Kaileen on noor neiu, kelle süda põleb Jumala ja eriliselt järgmise generatsiooni järele. Tema julgus astuda välja oma mugavustsoonist ja teenida lapsi, kes ei saa tihti armastust kogeda on eeskujuks paljudele.

Lisbel Serbin

Pealtnäha tavaline noor Tapalt, kelle jaoks Jumalal olid juba algusest saadik suuremad plaanid varuks. Lisbel on noor naine, kes tahab Jumalat usaldada, mis viis ta ka Kaarli kirikus suure hulga rahva, Eesti vaatajate ja Paavsti ette, et jagad, mida Jumal tema elus on teinud.

Helis Järvepere-Luik

Värske kristlasena oli noorel neiul teadmine, et tema pere saab päästetud. Siiras lapselik usk on toonud suuri palvevastuseid. Tuntud telesaates osalemine tõi endaga kaasa raskusi – eemal kodust ja kogudusest. Kuidas mõjutas uus tähendusrikas sõpruskond Helist ja teda ümbritsevaid inimesi?

Marika Einstein

Neljanda põlvkonna kristlane, kahe lapse ema ja kirglik ratsasportlane Marika jagab oma elulugu, milles kajastub Jumala imeline ustavus, järeleandmatus ja headus.

Kadi Tingas

Kaastundest kristlikusse laagrisse sõbrannaga kaasa minemine muutis noore naise arvamust kistlastest ning mängis olulist rolli edasisel teekonnal Jumalaga. Praeguseks hetkeks on terve Kadi elu seotud koguduse tööga ja tema süda põleb noorte järele.

Evelin Põldsaar

Elu koos Jumalaga võib olla tõeline seiklus! Jumal külvab igaühe sisse unistuste seemneid. Selleks, et seemned võiksid hakata kasvama ja vilja andma, peame ise õiges suunas liikuma.