Meie inimeste lood

Karmeli koguduse liikmed ja sõbrad omavad elusid, mis on kõnekad, ülesehitavad ja julgustavad.

Sel lehel saad lugeda, kuulata ja vaadata erinevate inimeste lugusid, mõtteid ja elukogemusi.

Lood nii lähiminevikust kui ka kaugemast ajast, kõnetavad meid kõiki omalmääral.

LOE

Imelise eluloo osa

Ülle: võitjana võitlustest läbi

Ülle on palvenaine, kes teenib kaasa Karmeli palvekliinikus, on Teeliste osaduse meeskonna juht ja osaleb kristliku naisteorganisatsiooni Aglow liikumises Eestis. Kui sa ei tunne Üllet,

Sigmar: Jumala juurde erakordseid teid pidi

Sigmari andide pakett on väga mitmekülgne – ta jutlustab, juhatab Kundas palveteenistust, aitab ALFA-s grupijuhina ning kõnelejana ja osaleb koguduse suures meeskonnas. Ta on panustanud

KUULA

Raadiosaade "Pöördes"

Pereraadio saatejuht Laura Herm

2023

Bänd FUTURE,
Aveli Tiiter - Oranžid seinad
10 aastane Püha Müristus
Nele K. Teiva - Miljon Jumala imet

2022

Kreete K. Kotiesen - Üks lugu
Kaur Teiva - Parimad 4 akordi
Katre K. Kotiesen - Külva tulevikku
Liisa Rannaste - Teenija vaim
Mattias Preisfreund - Jumal varustab
Liisa Käivaräinen - Noor looja
Maria Kams - Pöördes Ristiema


2021

Nele Teiva & Noomi Kams
Helen Hunt & Kadri-Ann Väärsi
Helin & Sven-Joonatan Siibak
Evangeeliumi kiirteel
Kaileen Geidik - Minu Identiteet
Kadri-Ann Väärsi - Mis on minu and?
Kaisa Kastemäe - Eesmärk & otsus

2020

Tuuli ja Tommi Pesur - Koos teenimine

VAATA

Pöördes elud

Saade meie noorte eludest ja põnevatest kogemustest.

Rohkem videoid
Pöördes Facebookis.

Jumala jooksutüdrukud

Tv7 saade imeliste naiste eludest

Laura Herm

Laura on õpetaja ja teadlane, kuid eelkõige Jumala laps. Isegi kui Laura peres Jumalast ei räägitud, tundis ta juba lapsena, et on olemas Keegi, kelle poole saab palvetada. Noorena oli Laural küll palju teadmiseid ja fakte, mis kinnitasid talle, et Jumal on olemas, kuid hiljem tulid ka isiklikud kogemused, mis muutsid tema suhte Jumalaga sügavaks. Laural on eriline lugu Jumalaga, mille tähenduslikkust ta nüüd näeb. Ta on saanud oma elus ka reisida, mille kaudu on Jumal teda kõnetanud tema kutsumise kohta.

Rebekka Puusepp

Rebekka on sündinud Rootsis, kasvanud üles Soomes ja elab nüüd Eestis. Ta on pärit kristlikust perest ja oli üles kasvades väga tugevalt koguduse ja Jumalaga ümbritsetud. Rebekka tegutseb meditsiini valdkonnas ja misjonärina. Jumal on kinkinud talle armsa pere, mis ongi tema elu suurim misjonipõld.

Tuuli Pesur

Tuuli on pärit kristlikust perest, kus isa kahjuks otsustas, et kristlus pole tema jaoks. Nii oli noor tüdruk teelahkmel: kas jätkata koos emaga kirikus käimist või minna oma teed. Tuuli valis viimase, kuid Jumalal olid oma plaanid. Nimelt kooli vahetades kohtus Tuuli koguduse noortega, kes teda järeleandmatult noortekatele kutsusid. Ajapikku mõistis ta, et ei saa elada kahte elu ja otsustas Jumala kasuks.

Helin Siibak

Meil kõigil on vähemalt üks inimene, kes on palvetanud selle pärast, et meie võiksime jõuda Jumala juurde. Helini elus oli selleks õde, kes oma elu ja suhtumisega oli talle eeskujuks. Seda mõistis ta alles pärast seda, kui oli otsinud oma väärtust valedest kohtadest ning teinud maha kristlust ja õe usku. Hiljem sai see lugu aga ootamatu pöörde.

Heret Järvepere-Luik

Heret puutus esimest korda kristlusega kokku pühapäevakoolis, vanemate lahutus pani noort tüdrukut veelgi enam Jumala armastust otsima. Aastate möödudes Heret aga kaugenes Jumalast ning eluraskustele otsis ta abi erinevatest ebauskumustest, mis siiski ei aidanud probleeme lahendada. Tänu laste palvetele tuli Heret aga Jumala juurde tagasi ja olles kogenud Taevase Isa tingimusteta armastust, teab ta nüüd, et parim viis elada on koos Jumalaga.

Maria Kams

Maria sai ristitud 12-aastasena ja üsna pea hakkas ka panustama koguduses, kus oli loomulik noori kaasata. Harjumusest teenida sai ajapikku suur pühendumine, sest noor tüdruk nägi, kuidas ta sai teisi inimesi aidata jõuda Jumala juurde. Nii tegeleb Maria noortetööga tänaseni.

Kaileen Geidik

Kaileen on noor neiu, kelle süda põleb Jumala ja eriliselt järgmise generatsiooni järele. Tema julgus astuda välja oma mugavustsoonist ja teenida lapsi, kes ei saa tihti armastust kogeda on eeskujuks paljudele.

Helis Jõekallas

Värske kristlasena oli noorel neiul teadmine, et tema pere saab päästetud. Siiras lapselik usk on toonud suuri palvevastuseid. Tuntud telesaates osalemine tõi endaga kaasa raskusi – eemal kodust ja kogudusest. Kuidas mõjutas uus tähendusrikas sõpruskond Helist ja teda ümbritsevaid inimesi?

Lisbel Serbin

Pealtnäha tavaline noor Tapalt, kelle jaoks Jumalal olid juba algusest saadik suuremad plaanid varuks. Lisbel on noor naine, kes tahab Jumalat usaldada, mis viis ta ka Kaarli kirikus suure hulga rahva, Eesti vaatajate ja Paavsti ette, et jagad, mida Jumal tema elus on teinud.

Marika Einstein

Neljanda põlvkonna kristlane, kahe lapse ema ja kirglik ratsasportlane Marika jagab oma elulugu, milles kajastub Jumala imeline ustavus, järeleandmatus ja headus.

Kadi Tingas

Kaastundest kristlikusse laagrisse sõbrannaga kaasa minemine muutis noore naise arvamust kistlastest ning mängis olulist rolli edasisel teekonnal Jumalaga. Praeguseks hetkeks on terve Kadi elu seotud koguduse tööga ja tema süda põleb noorte järele.

Evelin Põldsaar

Elu koos Jumalaga võib olla tõeline seiklus! Jumal külvab igaühe sisse unistuste seemneid. Selleks, et seemned võiksid hakata kasvama ja vilja andma, peame ise õiges suunas liikuma.