Ehitame valmis
Karmeli koguduse
uue hoone!

Käesolevalt lehelt leiad infot uue hoone ehitusest, selle alustamise põhjustest ning detailset infot, kuidas lihtsal viisil toetada uue ja kaasaegse kirikuhoone ehitust Rakvere kesklinnas.

Created using the Donation Thermometer plugin https://wordpress.org/plugins/donation-thermometer/.2400000€Raised 1718657€ towards the 2400000€ target.1718657€Raised 1718657€ towards the 2400000€ target.72% II ETAPIS KOGUTUD (318657€)I ETAPIS KOGUTUD (1400000€)

Hoone ehituse I etapp on läinud maksma 1,4 miljonit, mille oleme saavutanud paljude toetajate abiga.
Hoone lõpuni valmimiseks (II etapp) vajame hinnanguliselt +1 miljon eurot.

Järgmise suuremahulise tööna ootab rahalist panust hoone ventilatsiooni väljaehitus.
Ventilatsioonitorustike paigaldus on eelduseks, et saame hakata edasi ehitama noorsookeskust, mille ruumid on mõeldud nii
nädalasiseseks lastehoiuks, koguduse laste– ja noortetööks.

Karmeli sõbrad kutsuvad toetama!

Hannes Hermaküla

Tõnis Mägi

Laikrete perebänd

Rebecca Kontus

Uue hoone ehitusprojekt!

Rakvere Karmeli kogudus on erinevaid põlvkondi kaasav kristlik vabaühendus, mis kuulub Rakvere linna kogukonda rohkem kui 120 aastat. Läbi erinevate aegade ja võimaluste on lisaks tavapärasele kiriku toimetustele tegeletud ka paljude muude valdkondadega. Üks peamine prioriteet on olnud läbi aastakümnete ühistegemised laste ja noortega.

Nüüdseks oleme kasvanud kogukonnaks, kes kannab endas jätkuvalt headele suhetele rajanevaid tarditsioonilisi väärtusi, kuid teeb seda tänapäeva inimestele mõistetaval viisil. Kogudus kuulub enam kui 6400 liikmest ja 84 kogudusest koosnevasse EEKBK Liidu võrgustikku.

Oleme Jumalale väga tänulikud kõige eest, mida Tema Karmeli koguduses on teinud ja jätkuvalt teeb. Tänaseks on Issand juhtinud meid ühiselt rajama uut koguduse hoonet, et:
 • saaksime paremini teenida koguduste ja kogukonna inimesi
 • annid ja anded saaksid inspireerivas ning avaras keskkonnas areneda
 • amortiseerunud ja kogudusele väikeseks jäänud kunagine modernne palvela saaks tänastele ja homsetele vajadustele vastava väärika järglase
 • kõik, mida me teeme, austaks ja peegeldaks parimal moel Jumalat
Koguduse tänaste tegevuste intensiivsuse ning rohkuse tõttu oleme olukorras, kus olemasolev 30’tel aastatel ehitatud hoone on kogudusele juba mõnda aega liiga väike, ega võimalda kogukonda ja kogudust vajaduspõhiselt teenida. Inim- ja tehniline ressurss on kogudusel olemas, kuid ruumide arv ja suurus on saanud takistavaks teguriks. Seetõttu oleme alustanud uue kirikuhoone ehituse protsessiga.

2018 aasta neljandas kvartalis lõpetasime projekteerimisega seotud protsessid. 2019. aasta suvel lammutati vana palvela ja sama aasta oktoobris algas uue hoone ehitustegevus. Rajatav hoone tuleb kaasaegne ja multifunktsionaalne, võimaldades kogudusel senisest paremini teenida kogukonda Lääne-Virumaal ning samuti ka kaugemal.

Hoone arhitektuurse lahendi loojateks on tuntud ja tunnustatud Ra Luhse ja Tanel Tuhal Arhitektuuribüroost Luhse & Tuhal. Suurepärase sisekujundse loojateks on Katrin ja Argo Vaikla Vaikla Disain OÜ’st.

Hoone võib tinglikult jagada kolmeks erinevaks blokiks: 1. Saaliosa koos lava ja lavaaluse ruumide kompleksiga, mis mõeldud jumalateenistuste ning samuti erinevate kontsertide, teatrietenduste ja konverentside läbiviimiseks. 2. Kogunemisealakohtumispaik, mille keskmeks on hubane kohvikuala koos selle ees asuva vestibüüli ja garderoobiga. 3. Noorsookeskus, mille eriliseks aktsendiks peame täiemahulist katuseterrassi ning hoone tagust ”greenroomi” blokki suubuvat amfiteatri laadset õueala osa arhitektuurset lahendust.

Toeta


Kõige mugavam on ehitust toetada tehes ülekande oma kodupangast:

Saaja: Sihtasutus Rakvere Karmeli kirik
SEB PANK EE851010220253468227
Selgitus: Uue kiriku toetuseks
Summa: Vali südame järgi 🙂

NB! SA Rakvere Karmeli kirik ei kuulu tulumaksusoodustust omavate ühingute nimekirja!

Ülekanne välismaalt:
Saaja: Sihtasutus Rakvere Karmeli kirik
AS SEB Pank EE851010220253468227
SWIFT code (BIC) EEUHEE2X
Panga aadress: Tornimäe 2, 15010 Tallinn 

Kui Sul tekkis lisaküsimusi, vastame Sulle meeleldi kirja teel, kirjutades oma küsimused projektijuhi meilile. Projektijuht Madis Pikat madis.pikat@heidelbergmaterials.com

Soovid toetada ettevõtjana?

Palun võta ühendust Meelis Einsteiniga:
meelis.einstein@heidelbergmaterials.com
tel. 50 56 220

  Kontaktid

  Ehitus projektijuht Madis Pikat madis.pikat@heidelbergmaterials.com
  Tel. ‭+372 503 6449‬

  Sihtasutuse juhataja Meeme Järvi
  meeme.jarvi@gmail.com
  Tel. +37256644333

  Hoidke mind kursis, kuidas teil hoone ehitamisega läheb!

   Partnerid

   Südamest tänulikud, et meid toetate ja selliselt ühe erilise hoone valmimisele kaasa aitate!

   Teid siiralt tänades ja õnnistades
   Rakvere Karmeli kogudus!

   Loome koos midagi harukordset!