Ukraina
heaks

9. detsembril / kell 13.00 / Rakvere Karmeli koguduses

Fotoülevaadet möödunud  sündmusest saab näha siit

Kolmanda advendi eel (9.12.2022) tänati ja tunnustati koostöös Lääne Virumaa Omavalitsuste liidu ja Rakvere Karmeli kogudusega vabatahtlike, keda oli esitatud tunnustamiseks ennastsalgava panuse eest Ukraina põgenike heaks. Ligi kolmekümnele nomineeritud isikule ja organisatsioonile öeldi “Südametänu, et oled TÄHT, mis toonud pimedusse Lootuse sära ! “
Ruslan Trochynskyi poolt lauldud Ukraina ning Eesti lood pugesid südamesse ja veel sügavamalegi. Tänu videovahendusele jõudsid kohalolnuteni kaks vahetut tänulugu Ukrainast. Üks Harkivi lähedalt ja teine Tšernihiv’ist.
Kõlama jäi mõte, et oluline on aidata ja mitte väsida, kuid mitte vähem oluline on näha aitajaid ja neid tunnustada ning loomulikul – ka tunnustust vastu võtta!

Rakvere Karmeli kogudus ja VIROL otsivad vabatahtlikke Ukraina abistajaid

Rakvere Karmeli kogudus koostöös Lääne-Viru Omavalitsuste Liiduga (VIROL) kutsuvad ülesse esitama maakondlikuks tunnustamiseks Lääne-Viru maakonna tasandil neid isikuid ja organisatsioone, kes omaalgatuslikult ja järjekindlalt on panustanud ja panustavad meie maakonda saabunud ukraina sõjapõgenike abistamisse või toetavad Ukrainat ning sinna jäänud inimesi.
VIROL tegevdirektori Sven Hõbemägi sõnas, et inimesed ja organisatsioonid, kes Ukrainale ja ukrainlastele vabatahtlikult abi pakuvad ning neid erinevate vahenditega ja enda võimaluste piires aitavad on tegelikult äärmiselt palju. Nad on eeskujuks ja annavad oma tegevusega mõista, et kunagi ei tea millal meil endil võib sellist abi vaja minna, sest sõda ei toimu meist ju üldsegi mitte väga kaugel.
Sündmuse initsiaator, Karmeli koguduse pastor Gunnar Kotiesen ütles, et: “Heategija tunnustamine on justkui koldes tule süütamine – see paneb kamina enda särama, aga soojendab ka kõiki, kes asuvad selles toas. Kui me otsustame märgata neid, kes väsimatult panustavad abivajajatesse, siis lisaks nende inimeste väärtustamisele anname lootust tervele kogukonnale – head inimesed ei ole otsa lõppenud, vaid neid on isegi rohkem, kui me arvame!”

Oluline pole see kui suur on abi, vaid, et seda tehakse südamest ning osatakse märgata ja soovitakse head teha!

– Sven Hõbemägi

Tunnusta heategijat!

Kõik isikud ja organisatsioonid saavad esitada valitud heategija!

***Heategija esitamiseks palume Teil hiljemalt
25. novembriks täita vastav ankeet!

Kontaktid

Gunnar Kotiesen

Karmeli koguduse vanempastor
gunnar.kotiesen@gmail.com
tel. 56358802

Sven Hõbemägi

Lääne-Viru Omavalitsuste Liidu tegevdirektor
sven.hobemagi@virol.ee
tel. 53005652