Uus MINI ALFA kursus alustab taas
29. oktoober 2023 aasta Karmeli koguduses.

Kaasakiskuv ning tänapäevane MINI ALFA kursus, mis koosneb kuuest teemaõhtust, kristluse alg- ja põhitõdedest, alustab taas Karmeli koguduse ruumides 29. oktoobrist kuni 3. detsembrini 2023 aastal.
Kohtumine algab kell 16.00, aadressil Koidula 5.

Kõik me mõistame, et ilma sisuliste ja kogemuslike teadmisteta oleme väga keerulises olukorras nii tööjõuturul, ühiskonda panustades ning eelkõige lähisuhetes oma pere ja sõpradega.

Selleks, et teha õige valik õpisuundades, uurime sageli ise ja kasutame paljude analüütikute tagasisidet – millises valdkonnas oleks mõistlik oma infopagasit täiendada. Väga suur hulk head ning adekvaatset infot jõuab meieni peaagu iseenesest, kuid mõningaid elutõdesid peame paremaks mõistmiseks ise innukalt ja julgelt „taga nõudma“. 

Aina rohkem ja rohkem mängivad tänases maailmapildis rolli religioonid – nende mõistmine ja mõtestamine. Paraku on Eesti ühiskonnas üsna vähe keskkondi, kus avatult ja avameelselt laiendada oma sellealaseid teadmisi.

Just selle tühiku täitmiseks pakub Rakvere Karmeli kogudus üheks võimaluseks maailmas väga suurt populaarsust kogunud kristluse põhimõtteid tutvustavat ALFA kursust.

Sul ei pea olema eelnevaid teadmisi ega kokkupuuteid kristlusega. Alfa on mõeldud kõigile. Tule julgelt sellisena nagu oled!

Mis on Alfa?

Üle 11 miljoni inimese maailmas on viimase 10 aasta jooksul läbinud ristiusu praktilisi põhitõdesid tutvustava Alfa kursuse. See on aeg ja koht neile, kes tahavad avastada kristlust. Oodatud on kõik, olenemata east, soost, usulisest kuuluvusest. Kursuse õpikeskkond on avatud ja elurõõmus.

Palju see maksab?

Alfa-kursus on tasuta.

Mida kursus endast kujutab?

Alfa-kursuse iga korra juurde kuulub hea eine, millele järgneb teemakohane loeng. Seejärel jagunetakse väiksematesse gruppidesse, kus vahetatakse mõtteid loengu ajal esile kerkinud küsimuste üle.

Kuskohast on Alfa pärit?

Maailma populaarseimat ristiusku tutvustavat Alfa-kursust kasutavad üle maailma väga erinevad kristlikud kirikud. Praegu on maailmas käimas üle 34 000 Alfa-kursuse 159 riigis. Kursuse õpiku “Elu küsimused” on kirjutanud inglise kiriku pastor Nicky Gumbel Londonist.

Kellele on Alfa suunatud?

Neile, kes tahavad kristlusega sundimatus õhkkonnas tutvuda. Kõigile, kes soovivad värskendada oma teadmisi ristiusu ABC’s.

Teemaõhtud

Teemaõhtud

29. oktoober – Kristlus – kas igav, iganenud ja kasutu?
 5. november – Jeesus 
12. november – Piibel 
19. november – Usk
26. november – Palve 
 3. detsember – Kogudus 

Teemaõhtute juurde kuuluvad

Teemaõhtute juurde kuuluvad

– maitsvad suupisted ja suhtlemine
– teemakohane loeng
– arutelu gruppides 
  (võimalus küsida “raskeid” küsimusi)