Uus ALFA kursus alustab Karmeli koguduses 6. oktoobrist 2022

Kaasakiskuv ning tänapäevane ALFA kursus, mis koosneb kümne nädalasest teemaõhtute sarjast, kristluse alg- ja põhitõdedest, alustab taas Karmeli koguduse ruumides 6. oktoobril kell 18:30.

Kõik me mõistame, et ilma sisuliste ja kogemuslike teadmisteta oleme väga keerulises olukorras nii tööjõuturul, ühiskonda panustades ning eelkõige lähisuhetes oma pere ja sõpradega.
Selleks, et teha õige valik õpisuundades, uurime sageli ise ja kasutame paljude analüütikute tagasisidet – millises valdkonnas oleks mõistlik oma infopagasit täiendada. Väga suur hulk head ning adekvaatset infot jõuab meieni peaagu iseenesest, kuidmõningaid elutõdesid peame paremaks mõistmiseks ise innukalt ja julgelt „taga nõudma“.
Aina rohkem ja rohkem mängivad tänases maailmapildis rolli religioonid – nende mõistmine ja mõtestamine. Paraku on Eesti ühiskonnas üsna vähe keskkondi, kus avatult ja avameelselt laiendada oma sellealaseid teadmisi.

Just selle tühiku täitmiseks pakub Rakvere Karmeli kogudus üheks võimaluseks maailmas väga suurt populaarsust kogunud kristluse põhimõtteid tutvustavat ALFA kursust.

Iga teemaõhtu juurde kuuluvad:
– maitsvad suupisted ja suhtlemine
– teemakohane loeng
– arutelu gruppides (võimalus küsida “raskeid” küsimusi)

Sel korral on lisaks kohalikele lektoritele andnud nõusoleku osalemiseks ka Peeter Koppel, Hannes Hermaküla ja Ilmar Tomusk. 

Sul ei pea olema eelnevaid teadmisi ega kokkupuuteid kristlusega. Alfa on mõeldud kõigile. Tule julgelt sellisena nagu oled! 🙂
Info ja registreerimine +37256560848 või karmelikogudus@gmail.com

Mis on Alfa?

Üle 11 miljoni inimese maailmas on viimase 10 aasta jooksul läbinud ristiusu praktilisi põhitõdesid tutvustava Alfa kursuse. See on aeg ja koht neile, kes tahavad avastada kristlust. Oodatud on kõik, olenemata east, soost, usulisest kuuluvusest. Kursuse õpikeskkond on avatud ja elurõõmus.

Kellele on Alfa suunatud?

Neile, kes tahavad kristlusega sundimatus õhkkonnas tutvuda. Kõigile, kes soovivad värskendada oma teadmisi ristiusu ABC’s

Mida kursus endast kujutab?

Alfa-kursuse iga korra juurde kuulub hea eine, millele järgneb teemakohane loeng. Seejärel jagunetakse väiksematesse gruppidesse, kus vahetatakse mõtteid loengu ajal esile kerkinud küsimuste üle.

Palju see maksab?

Alfa-kursus on tasuta.

Kuskohast on Alfa pärit?

Maailma populaarseimat ristiusku tutvustavat Alfa-kursust kasutavad üle maailma väga erinevad kristlikud kirikud. Praegu on maailmas käimas üle 34 000 Alfa-kursuse 159 riigis. Kursuse õpiku “Elu küsimused” on kirjutanud inglise kiriku pastor Nicky Gumbel Londonist.

X